O czym należy pamiętać przy myciu okien? Podpowiadamy!

Okna są jednym z elementów, które w istotny sposób decydują o tym, czy korzystanie z danego pomieszczenia będzie dostatecznie komfortowe. Dostęp do tak przez nas pożądanego światła słonecznego zależy od ich umiejscowienia i ilości, ale także czystości. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia będą rzucać się w oczy i robić bardzo niekorzystne wrażenie. Warto więc poświęcić myciu szyb i czyszczeniu ram odpowiednio dużo uwagi, albo zlecić to doświadczonym specjalistom, takim jak nasi.

Zanim zajmiemy się myciem samej szyby

Z koniecznością mycia okien zmagać się niestety będziemy zawsze – będzie to rezultatem zarówno pyłu, jaki osadza się na nich w słoneczne i suche dni, jak i tego, który w sezonie grzewczym wydobywa się z licznych niestety źle użytkowanych pieców grzewczych, czy obecności samochodowych spalin. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, w jak dużym stopniu mocno zanieczyszczona szyba ogranicza dostęp światła słonecznego.

Myjąc okna, pamiętajmy jednak o kilku ważnych kwestiach. Najlepsze warunki do tego mamy wówczas, gdy pogoda jest pochmurna, ale temperatura niezbyt niska. Mróz bowiem powoduje zwiększenie kruchości szkła, które może zostać uszkodzone np. na skutek kontaktu z ciepła wodą. Kiedy zaś świeci mocne słońce, woda, którą myjemy naszą szybę będzie zbyt szybko odparowywać, co będzie przyczyną powstawania źle wyglądających smug.

Mycie zaczynamy od ram, aby spływający z nich brud nie zniweczył potem naszej pracy z przywracaniem blasku szybie. Należy tutaj zwracać baczną uwagę na rodzaje stosowanych preparatów. Te, które nie zagrażają szkłu, mogą jednak uszkodzić znajdujący się na drewnie lakier. Jeśli zaś mamy do czynienia z PVC, także zachowajmy ostrożność. Zbyt agresywne metody i środki mogą bowiem doprowadzić do jego zmatowienia, a to z kolei poskutkuje osadzaniem się na nim większej ilości widocznych zanieczyszczeń.

Aby nasze okno wprost świeciło przykładem

Sama czynność mycia szyby nie należy do szczególnie skomplikowanych, jednak należy ją wykonać z odpowiednią starannością. Wodę z płynem rozprowadzamy miękką ściereczką lub gąbką od góry do dołu, po czym, jeśli poradziliśmy sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, używamy ściągaczki. Następnie okno trzeba osuszyć. Świetnie sprawdzają się w tym charakteryzujące się znakomitą chłonnością ściereczki z mikrofibry. Potem przychodzi czas na polerowanie, dzięki któremu szyba zyska wspaniały blask. Można wykorzystać do tego papierowe ręczniki, albo miękkie gazety.

Aby mycie okien przyniosło oczekiwany efekt i nie pozostawiło irytujących smug, musi być wykonane z należytą dokładnością. Nie każdy ma na to czas, a zwłaszcza osoby odpowiedzialne za utrzymanie obiektów użytkowych. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi firma All-Clean, która dzięki bogatemu doświadczeniu odpowiednio wyposażonych pracowników jest w stanie znakomicie połączyć szybkość działania z jej skutecznością. Nie marnuj swojego cennego czasu na pracę, którą my wykonamy dużo dokładniej! Ciesz się znakomitym widokiem przez swoje okna – zarówno te w pracy, jak i w domu, dokąd również możemy przybyć z pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *